Vnitřní řád školy

Provoz mateřské školy: 7.00 - 17.00 hodin.

Příjem dětí: 7.00 - 8.15 hodin

Předávání dětí: zákonní zástupci jsou povinni předat své dítě osobně paní učitelce ve třídě. Pedagog přebírá odpovědnost až do doby, než opět předá dítě zákonným zástupcům.

Do kolektivu nepatří děti : s nevolností, vyrážkou, rýmou, kašlem, zvracením, průjmem, bolestí v krku! Zákonní zástupci ručí za to, že předávají dítě zdravé. Při podezření na onemocnění má pedagog právo vyžadovat potvrzení od lékaře, že dítě může do kolektivu.

Nepřítomnost v MŠ : pokud vaše dítě do MŠ z jakýchkoliv důvodů nepřijde ( nemoc, dovolená, návštěva lékaře apod.) - omluvte jeho nepřítomnost do 8.00 hod.  telefonicky na tel.č. 283 880 039 - lze namluvit vzkaz na telefonní záznamník, nebo do formuláře na webu školy.

Děti s povinným předškolním vzděláváním je nezbytné omluvit i písemně a předat učitelce na třídě nebo zaslat ředitelce školy emailem a uvést důvod nepřítomnosti. Absence těchto dětí se eviduje.

Pokud dítě neomluvíte do 8.00 hod., bude mu za tento den započítáno stravné.

Vyzvedávání dětí: 15.00 - 17.00 hodin nebo po obědě: 12.30 – 13.00 hodin

Oblečení dětí v MŠ: lehké tepláky, plátěné kalhoty v pase na gumu (ne šle), dívky sukýnku, legíny, tričko s krátkým rukávem (v mezidobí, dokud se netopí - dlouhý rukáv), přezůvky s pevnou patou bačkory nebo sandále, pyžamo s poutkem na zavěšení. Pro pobyt venku doporučujeme teplákovou soupravu (není možné, aby dítě mělo stejné tepláky či kraťasy na ven i do třídy).  Je nutné, aby dítě mělo v látkovém pytli v šatně náhradní oblečení - spodní prádlo, tričko, tepláky, ponožky.

Pro pobyt venku přizpůsobte dětem oblečení podle aktuálního počasí (kraťasy, klobouček, kšiltovka, nepromokavé kalhoty, bundy, vhodnou obuv). Veškeré věci dětem podepište příjmením.

Každé dítě přinese na začátku školního roku balení papírových kapesníků. Nezapomeňte dát dětem do oblečení na ven kapesník.

MŠ neručí za cenné věci (náušnice, řetízky, prstýnky, hračky). V zájmu bezpečnosti je dětem vůbec nedávejte.

V areálu MŠ je zakázáno vodit psy a jezdit na kole. Vjezd autem do areálu MŠ je zakázán.

V celém areálu MŠ je zakázáno kouřit.

Školní zahrada není určena pro veřejnost s výjimkou školních akcí.

Nezapomeňte průběžně hlásit učitelkám na třídách veškeré změny v údajích o rodině, změny telefonního čísla, adresy apod.

Režim dne v mateřské škole

scházení dětí

volné hry, individuální péče, tělovýchovná chvilka

svačina

řízené a skupinové činnosti vztahující se k výchovně vzdělávacímu programu

pobyt venku

oběd

vyzvedávání dětí po obědě

Mateřská škola se po obědě uzamyká ve 13.00 hod.

odpočinek dětí, relaxační chvilky, individuální péče a zájmové činnosti

svačina

rozcházení dětí, volné hry dle výběru dětí, zájmové činnosti dětí

Areál mateřské školy se uzamyká v 17.00 hod.