Co dítě potřebuje, co by mělo umět… Info pro začátek

Datum: 24. 07. 2023 - 01. 09. 2023

CO DÍTĚ POTŘEBUJE:

Ofocenou kartičku zdravotní pojišťovny. Vyplněné dokumenty_ vyzvedávání, GDPR, dotazník. Látkový pytel na ramínku obsahující náhradní oblečení: spodní prádlo, tričko, tepláky, ponožky, punčocháče (v zimě)- vše podepsané
DO TŘÍDY:
  • přezůvky s pevnou patou (ne pantofle)
  • tepláky, legíny, hrací kalhoty
  • tričko (je lepší než košile na knoflíky)

NA POBYT VENKU:
oblečení přizpůsobte klimatickým podmínkám a pobytu v přírodě tak, aby si jej dítě mohlo umazat
  • tepláková souprava, kraťasy, klobouček, kšiltovka, případně pláštěnka
  • z hygienických důvodů nemůže dítě použít stejné oblečení do třídy
  • kapesník vložíte do dítěti kapsy
  • vhodná obuv

NA ODPOČINEK:
pyžamko nebo noční košile s našitým poutkem opatřeným příjmením dítěte
  • Děti používají ve třídách kapesníky papírové, prosíme tedy rodiče, aby při nástupu dítěte do MŠ přinesli jedno celé balení kapesníčků (10 balíčků).
  • Balení vlhkých ubrousků

CO BY DÍTĚ MĚLO UMĚT PŘI VSTUPU DO MŠ:

Mělo by zvládnout základní hygienická pravidla:
  • samostatně používat WC
  • umýt se, utřít ruce
  • umět se samostatně vysmrkat
  • samostatně se oblékat a obouvat
Paní učitelky dětem pomáhají, upravují je, poradí jim, ale prosíme rodiče, aby vedli dítě k samostatnosti.

MAMINKY A TATÍNKOVÉ, NIKDY DÍTĚ ŠKOLKOU NESTRAŠTE!!!

Naším i vaším zájmem a přáním je, aby děti chodily do MŠ rády. Pomáhejte svému dítěti usnadnit vstup do školky tím, že mu zdůrazníte její klady:
  • najde zde nové kamarády a spoustu nových hraček, které nezná
  • naučí se mnoho nových písniček, her a básniček
  • bude jezdit s ostatními dětmi na výlety - uvidí divadélka, která navštěvují školku apod.

NEUSTUPUJTE SLZIČKÁM!

Jestliže jste se rozhodli do školky přijít, neodvádějte dítě zpátky domů, společně s ostatními dětmi a paní učitelkou zvládnete první nejisté krůčky. Odchodem domů zhoršíte a prodloužíte adaptaci dítěte.   Hovořte s učitelkami o zvyklostech vašich dětí, věříme, že společnými silami učiníme  pobyt v naší mateřské škole pro Vás i vaše dítě co nejpříjemnější.