Pár informací pro první dny

Datum: 02. 09. 2024 - 30. 09. 2024

Téma: adaptace

• První den je dobré počítat s větší časovou rezervou, příchod neuspěchat, nebýt nervózní. Doporučujeme, abyste paní učitelky seznámili se všemi návyky a zvyklostmi dítěte formou dotazníku, aby jejich adaptace byla snadnější. Paní učitelky přistupují k potřebám dítěte individuálně, ale také respektují zároveň potřeby ostatních dětí.
  • Aby se dítě cítilo co nejlépe, oblékněte ho do pohodlných věcí. Oblíbené tričko mu zlepší náladu a můžete s sebou vzít i plyšového kamaráda. Se známou hračkou z domova si nepřijde v cizím prostředí tolik samo. Pro svůj klid se můžete domluvit s paní učitelkou, že jí během dne zavoláte, abyste věděli, jak na tom vaše dítě je.
  • Doporučujeme první dny vyzvedávat dítě po obědě.
  • S dítětem si o školce povídejte, ale neříkejte co má a nemá druhý den dělat. Povídejte si s ním, co ve školce vidělo, co se mu líbilo, ale neklaďte na něj požadavky, že si musí hrát a zapojovat se do činností. Učitelé jsou profesionálové a samy dokáží děti zapojit do režimu školky, zabavit je, motivovat k činnostem, odpoutat jejich pozornost od stýskání.
  • Je důležité, aby dítě získalo jistotu a v prostředí mateřské školy se cítilo bezpečně. Dodržujte proto režim školky, hlavně dobu příchodů a odchodů. Pokud slíbíte, že přijdete po obědě, slib dodržte.
  • Dobu spánku nazývejte dobou odpočinku - je možné, aby si dítě na tuto dobu přineslo oblíbeného plyšáka.
    • tepláková souprava, kraťasy, klobouček, kšiltovka
    • z hygienických důvodů nemůže dítě použít stejné oblečení do třídy
    • kapesník vložíte do dítěti kapsy
    • vhodná obuvHlavně chvalte, chvalte, chvalte 🙂