Tel: +420 283 880 039
Email: info@mspodkrocinkou.cz

NOVINKY

25.1.2023 PŘEDNÁŠKA pro rodiče ,,ŠKOLNÍ ZRALOST,, od 15.30 hodin

Školní zralost je fyzická a duševní připravenost dítěte pro vstup do školy. Požaduje se, aby se dítě dokázalo vypořádat se změnou prostředí a lidí kolem sebe, způsobu zaměstnání, kdy místo her nastává soustavná organizovaná práce. Pro dítě je často nezajímavá, vyžadující soustředění a snahu o výsledek (výsledek se hodnotí a kontroluje). Také se mění role dítěte, kdy dítě plní roli žáka a nese disciplinovanost a nutnost se podřídit zájmu většiny. Musí se naučit odříct zábavu, pamatovat si a plnit úkoly a řádně si připravovat věci do školy. A nejen to se dozvíte ve středu 25.1. v 15.30 hodin ve žluté třídě. Tuto přednášku povede PhDr. Markéta Frývaldská PhD. (Přednáška je velmi vhodná především pro zákonné zástupce dětí v povinném předškolním vzdělávání.)