Tel: +420 283 880 039
Email: info@mspodkrocinkou.cz

JAK PEJSEK S KOČIČKOU PEKLI DORT – projektové dny

V rámci týdenního plánu „Z pohádky do pohádky“ jsme si udělali tento týden projektové dny s PEJSEK A KOČIČKOU. Vybrali jsme si asi neoblíbenější příběh o tom, jak pekli dort. Čtení jsme si rozdělily do tří dnů. A co jsme všechno s tímto příběhem zvládli? Můžete se podívat nejen v galerii, ale i v šatně.

1.den – Začátek příběhu je o tom, jak děti udělaly pejskovi a kočičce k svátku a narozeninám dort. Proto se i naše aktivity vztahovaly k narozeninám i svátkům, společně jsme udělali kalendář, kde bude mít každý z nás vyznačen narozeninový den i svátek. Bude viset ve třídě a budeme ho společně kontrolovat kdy bude nějaká oslava.

2.den – Příběh pokračuje jak pejsek a kočička pekli dort a co všechno do dortu dali. V rozhovoru jsme si upřesnili z čeho se správně dort dělá a také jsme shlédli  krátký výukový program o oslavách narozenin v jiným zemích a kulturách. Někde nemají dort, ale slaví třeba polévkou. Nakonec jsme se pustili do tvoření dortíků nejen polytechnickým ztvárněním, ale i dorty ze stavebnic byly k nakousnutí.

3.den – Jak to dopadlo s dortem, který upekli ? Zlý pes dort sebral. Bylo to správné? Mohl si pes sebrat něco co mu nepatřilo? Proto byl dnešní den věnovaný různým situacím, které nejsou správné. Dramatizace děti moc bavila, většina dětí chtěla hrát.

4.den – Když byl dort snědený psem a kočička a pejsek neměli co jíst, pozvaly děti pejska a kočičku k nim na oběd. Dnešní aktivita byla věnována prosociálním vztahům, jak se cítíme když nám něco chybí, jak můžeme udělat radost druhým. Proto jsme se společně domluvili, že vytvořené dortíky věnujeme právě kočičce a pejskovi.