Velikonoční pomlázka

Datum: 28. 03. 2021 - 02. 04. 2021

Téma: Týdenní plán

Letošní Velikonoce asi budou přece jen trochu jiné, než minulých letech, ale to neznamená, že si tyto jarní svátky nemůžeme doma užít a připomenout si, proč je vlastně slavíme. Velikonocům se říká také někdy „svátky jara“, protože se slaví vždy na jaře a to buď v březnu nebo dubnu. Jsou tzv. pohyblivým svátkem, což znamená, že se nekonají každý rok ve stejnou dobu. V přírodě začíná všechno růst i kvést a začínají se rodit mláďata. Lidé zdobí své domky a zahrádky barevnými vajíčky (kraslicemi), ale i figurkami mláďat, která v tuto dobu přicházejí na svět- zejména kuřátek nebo zajíců. Velikonoční svátky jsou rozdělené do pěti významných dnů Příloha č.1 Přečtěte si společně
  • K svátkům jara patří i různé dekorace. Nazdobte si vyfouknutá  či natvrdo uvařená vajíčka. Vyrobte si dekorace z papíru. Příloha č.2. Nafoťte a spolu s ostatními pošlete na email.
  • Nauč se nějakou velikonoční koledu Příloha č.3
  • Nakresli nebo namaluj obrázek na téma  ,,Jaro, velikonoce ,,/využijte celou plochu papíru/Nafoťte a pošlete
    Poznámka pro rodiče:  Všechny vypracované úkoly zasílejte v jednom e-mailu nejpozději do pátku 2. 4. 2021 na tyto adresy: Žlutá - pechova@mspodkrocinkou.cz, najemnikova@mspodkrocinkou.cz, Červená - bouskova@mspodkrocinkou.cz, sklenarova@mspodkrocinkou.cz - Nabízíme vám možnost vyzvednutí zadaných pracovních listů osobně v mateřské škole .V případě zájmu nás kontaktuje na  uvedené emailové adresy.  Vše zatím uschovejte! V případě jakékoliv pomoci nás neváhejte kontaktovat na výše uvedených adresách.
  • Nezapomeňte chodit do přírody poslouchat a koukat se kolem sebe Příloha č.4
  • Procvičuj si prostorovou orientaci Příloha č.5
  • Pokud budete péct velikonočního beránka, mazanec nebo jinou i slanou dobrotu, můžete nám poslat fotografii.
  • Kraslice -grafomotorika Příloha č.6
  • Jak to bylo s kuřátkem - posloupnost Příloha č.7
  • Králíčkovy počty Příloha č.8
  • Hrajte s rodiči nebo se sourozenci pexeso, domino, slovní kopanou atd.

Zajímavý odkaz: www.krokotak.com