Jaro dělá pokusy

Datum: 22. 03. 2021 - 26. 03. 2021

Téma: týdenní plán

Zima už se s námi rozloučila a přichází nové roční období, ve kterém se k nám vracejí ptáci z teplých krajin, objevují se první květiny a začíná hřát sluníčko.  Víš, jak se toto roční období nazývá? Ano, je to jaro! Začíná 20. března. Odkaz č. 9 Tento týden si budeme povídat o jaru.
  • Když to  počasí dovolí, jdi na jarní vycházku a pozoruj květiny, které cestou uvidíš. Pokud nějaké najdeš, netrhej je (pamatuj na to, že je to první potrava pro včelky, které po zimě probudily), ale vyfoť nám je.  V příloze najdeš básničky, které Ti napoví. Odkaz č. 1
  • Teď už určitě víš, jak taková jarní květina vypadá, zkus ji poskládat z papíru. Fotku zašlete společně s ostatními Odkaz č. 2
  • Zkus se pořádně protáhnout, stejně jako zvířátka, které se probouzejí po dlouhé zimě. Odkaz č. 3
  • I včelky jsou po zimě zmatené, pomoz jim najít cestu k potravě. Odkaz č. 4
  • Zahrajte si na malé zahradníky a udělejte si svoji zahrádku. Nezapomeňte nám poslat fotku. Podívejte se s rodiči, jak může taková zahrádka vypadat. Odkaz č. 5
  • Podívej se, co se děje v půdě, když rostlina roste. Video zde.
  • Zkus namalovat nebo nakreslit jarní kytičku podle básničky. Odkaz č. 6
  • Poslechněte si písničku "Jaro dělá pokusy:" a spočítej kolik názvů kytiček jsi slyšel(a).
Poznámka pro rodiče:  Všechny vypracované úkoly zasílejte v jednom e-mailu nejpozději do pátku 26. 3. 2021 na tyto adresy: Žlutá - pechova@mspodkrocinkou.cz, najemnikova@mspodkrocinkou.cz, Červená - bouskova@mspodkrocinkou.cz, sklenarova@mspodkrocinkou.cz - Nabízíme vám možnost vyzvednutí zadaných pracovních listů osobně v mateřské škole . V případě zájmu nás kontaktuje na  uvedené emailové adresy.  Vše zatím uschovejte! V případě jakékoliv pomoci nás neváhejte kontaktovat na výše uvedených adresách.
  • Do květináče nebo větší misky se zeminou si můžeš s rodiči zaset semínka jarního osení, které si pak můžeš nazdobit, dle vlastní fantazie.
  • Domalovánka odkaz č. 7
  • Sudoku odkaz č. 8
  • Zopakuj si roční období s písničkou