Čarodějnický týden

Datum: 26. 04. 2021 - 30. 04. 2021

Týdenní plán inspirovaný tradicí svátku pálení čarodějnic. Děti se seznámí s historií tohoto svátku, který probouzí jejich fantazii a tvořivost. Oslava tohoto svátku nemůže bohužel proběhnout v MŠ. Snad děti alespoň potěší  vybrané úkoly pro distanční výuku.
  • seznamování s tradicí svátku 30. dubna - Pálení čarodějnic - odkaz č. 1
  • podívejte se na pohádku, jak se dříve slavil tento svátek a jaké další tradice se k tomuto svátku pojí Chaloupka na vršku
  • Zkus zopakovat básničku:
Hodné čarodějky? Kdo to kdy slyšel? Kdo na ten nápad přišel? A přece je jich hodně, možná bydlí vedle v domě... Řeš úkoly: 1) Bývají čarodějky hodné? Jaké mají vlastnosti? 2) Popiš, jak vypadá čarodějnice, jaké předměty používá? 3) Jakými jinými výrazy (synonyma) lze říct slovo čarodějnice? pozn. pro rodiče (čarodějka, ježibaba, kouzelnice, baba Jaga, atd.) 4) Vymysli jméno pro hodnou čarodějnici z této básničky a nakresli ji. 5) Vyjmenuj v jakých pohádkách vystupuje čarodějnice?
  • Čarodějky vaří kouzelné lektvary. Ta naše do něj přidala i nějaká zvířátka. Najdeš je všechna? Odkaz č. 2
  • Proleť se s ježibabou a napodob pohybem vše o čem se v písničce zpívá - písnička 5 Ježibab
  • Přečti si pohádkový příběh O obrovi a nakresli nám z něj obrázek
  • Vyrob si svou čarodějnici pozn. pro rodiče - můžete se inspirovat zde nebo nás můžete překvapit vlastními výrobky. video
    Poznámka pro rodiče:  Všechny vypracované úkoly zasílejte v jednom e-mailu nejpozději do pátku 30. 4. 2021 na tyto adresy: ŽLUTÁ bouskova@mspodkrocinkou.cz ČERVENÁ sklenarova@mspodkrocinkou.cz - Nabízíme vám možnost vyzvednutí zadaných pracovních listů osobně v mateřské škole .V případě zájmu nás kontaktuje na  uvedené emailové adresy.  Vše zatím uschovejte! V případě jakékoliv pomoci nás neváhejte kontaktovat na výše uvedených adresách.

• Máte volnou chvilku a chtěli byste zabavit děti? Navštivte naši výukovou stezku pod MŠ. Více informací naleznete v sekci kalendář.